logo fdds

   platforma edukacyjna dla profesjonalistów

    na temat ochrony dzieci i młodzieży przed przemocą

przejdz do tresci

AKTUALNOŚCI

Wystartowała jubileuszowa, 10 edycja kampanii edukacyjnej „Sieciaki na Wakacjach”

01.07.2015

Zapraszamy do zapoznania się z mapą tegorocznych pikników edukacyjnych organizowanych w ramach akcji „Sieciaki na wakacjach w Twoim mieście!”.

sieciaki-na-wakacjach219x100

24 czerwca Fundacja Dzieci Niczyje oraz Fundacja Orange wraz z Ministerstwem Edukacji Narodowej rozpoczęły jubileuszową edycję serii pikników edukacyjnych „Sieciaki na Wakacjach”. Do tej pory, w corocznej, ogólnopolskiej akcji piknikowej poświęconej bezpiecznemu korzystaniu z internetu, wzięło udział ponad 100 tysięcy dzieci – młodych internautów.

W ramach akcji organizowane są edukacyjne pikniki dla dzieci. Podczas zabawy dzieci zdobywają wiedzę o tym, jak unikać zagrożeń w internecie oraz jak sobie z nimi radzić. Poznają netykietę oraz zasady bezpiecznego surfowania w sieci. Dowiadują się też, jak chronić swoją prywatność, a także jakie zagrożenia mogą nieść za sobą internetowe znajomości.

Program imprez nawiązuje do fabuły edukacyjnego serwisu internetowego www.sieciaki.pl.

Młodzi internauci biorący udział w zabawie zdobywają wiedzę o bezpieczeństwie w internecie, a biorąc udział w konkursach – otrzymują atrakcyjne materiały edukacyjne oraz nagrody ufundowane przez organizatorów i partnerów akcji.

Pikniki edukacyjne przygotowane przez ekipę Sieciaków odbędą się:

24 czerwca – Radzyń Podlaski (pod honorowym patronatem Pana Tadeusza Sławeckiego, Sekretarza Stanu w MEN),

27 czerwca – Tarnów,

1 lipca – Warszawa,

11 lipca – Białystok,

8 sierpnia – Nowa Sól,

29 sierpnia – Słupsk (pod honorowym patronatem Pana Roberta Biedronia, Prezydenta Miasta Słupska)

Sieciaki na wakacjach w Twoim mieście!

Elementem akcji są wakacyjne pakiety edukacyjne przeznaczone dla lokalnych inicjatorów, czyli osób, które chciałyby samodzielnie zorganizować sieciakowy piknik edukacyjny w swojej miejscowości.

Wszelkie informacje na temat działań w ramach akcji „Sieciaki na Wakacjach” można znaleźć na stronie www.sieciakinawakacjach.fdn.pl. Tam również dostępny jest spis planowanych imprez edukacyjnych organizowanych przez lokalnych partnerów oraz formularz pozwalający na zamówienie pakietu edukacyjnego, na podstawie którego można samodzielnie poprowadzić imprezę dla dzieci.

Kampania realizowana jest w ramach programu Komisji Europejskiej Safer Internet oraz programu Chronimy Dzieci.

Patroni medialni akcji „Sieciaki na wakacjach”

sieciaki-patroni-medialni

Partnerzy akcji:

sieciaki-2015-partnerzy-akcji