logo fdds

   platforma edukacyjna dla profesjonalistów

    na temat ochrony dzieci i młodzieży przed przemocą

przejdz do tresci

AKTUALNOŚCI

Nowe publikacje dotyczące bezpieczeństwa dzieci w sieci.

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi publikacjami Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, dotyczącymi bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie oraz miejsca ekranów w życiu rodziny. Istnieje możliwość zamówienia papierowej, bezpłatnej wersji publikacji.

 

Scenariusz zajęć „Necio.pl- poznajemy internet!
skierowany jest do nauczycieli wychowania przedszkolnego. Jego celem jest podniesienie poziomu wiedzy dzieci na temat internetu, zapoznanie ich z zagrożeniami związanymi z korzystaniem z urządzeń ekranowych i internetu, oraz uwrażliwienie na konieczność zgłaszania wszelkich niepokojących sytuacji dorosłym, zaufanym osobom. Scenariusz można pobrać w wersji elektronicznej i wydrukować samodzielnie, a do pierwszych 300 zgłoszonych placówek wyślemy bezpłatne egzemplarze pocztą.


Aby zamówić scenariusze dla swojej placówki, należy wypełnić formularz, dostępny pod linkiem:

Wersję elektroniczną scenariusza można pobrać pod linkiem:

 

Książka „Rodzina i ekrany- Relacje i bezpieczeństwo w świecie nowych technologii
to zbiór wywiadów dotyczący korzystania z urządzeń ekranowych przez wszystkich członków rodziny. Materiał ma na celu uświadomienie rodzicom problemu nadużywania urządzeń ekranowych przez nich samych oraz dzieci i młodzież. Książka jest skierowana zarówno do profesjonalistów jak i rodziców. Książki można pobrać z naszej strony. Do pierwszych 50 osób i pierwszych 50 Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych wyślemy bezpłatne egzemplarze pocztą.


Aby zamówić książkę dla swojej placówki (Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej), należy wypełnić formularz, dostępny pod linkiem:

NAKŁAD WYCZERPANY

Aby zamówić prywatny egzemplarz książki, należy wypełnić formularz, dostępny pod linkiem:

NAKŁAD WYCZERPANY

Wersję elektroniczną książki można pobrać pod linkiem:

Głównym partnerem projektów jest Fundacja Orange.