logo fdds

   platforma edukacyjna dla profesjonalistów

    na temat ochrony dzieci i młodzieży przed przemocą

przejdz do tresci

AKTUALNOŚCI

Konkurs dla warszawskich placówek

20.09.2019

UWAGA! Aktualizacja: wydłużyliśmy czas przyjmowania zgłoszeń i sprawozdań!

Z okazji przypadajacej w tym roku 30 rocznicy uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę ogłasza konkurs na NAJLEPSZĄ INICJATYWĘ EDUKACYJNĄ ADRESOWANĄ DO DZIECI nt. poszanowania prawa dzieci do życia bez przemocy.

Konkurs adresowany jest do warszawskich publicznych i niepublicznych placówek edukacyjnych, opiekuńczych, bibliotek, świetlic, domów kultury oraz organizacji pozarządowych.

Zapraszamy do udziału!

 

Zadaniem placówki, która chce wziąć udział w konkursie, jest:

  1. wytypowanie zespołu, składającego się z dzieci/młodzieży oraz pracownika/pracowników placówki (obligatoryjnie) oraz rodziców/opiekunów dzieci (fakultatywnie), który będzie organizatorem przedsięwzięcia/wydarzenia edukacyjnego dla dzieci (np. zajęć, przedstawienia, gazetki, apelu, konkursów, dystrybucji materiałów informacyjnych itp.);

  2. zgłoszenie inicjatywy - poprzez wysłanie wypełnionego formularza zgłoszenia (do pobrania poniżej) na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , do 31 października 2019 r.;

  3. zrealizowanie inicjatywy edukacyjnej dla dzieci i jej udokumentowanie (fotograficzne);

  4. przesłanie sprawozdania z realizacji, poprzez wysłanie wypełnionego formularza sprawozdania (do pobrania poniżej) na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , do 15 listopada 2019 r..

 

Nagrodzone zostaną trzy najlepsze inicjatywy. O wynikach konkursu poinformujemy 20 listopada - w dniu Międzynarodowego i Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka.

Więcej szczegółów zawartych zostało w Regulaminie konkursu, do pobrania wraz z pozostałymi dokumentami poniżej.

 

Konkurs realizowany jest w ramach zadania publicznego pod nazwą "Ochrona dzieci przed przemocą - kształtowanie postaw społecznych braku przyzwolenia na przemoc wobec dzieci i gotowości reagowania w sytuacji zagrożenia dziecka", współfinansowanego ze środków m.st. Warszawy.

 

Dokumenty do pobrania:

 

W przypadku dodatkowych pytań - zapraszamy do kontaktu mailowego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .