logo fdds

   platforma edukacyjna dla profesjonalistów

    na temat ochrony dzieci i młodzieży przed przemocą

przejdz do tresci

AKTUALNOŚCI

Zapraszamy na szkolenie: Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie, Łódź, 5 grudnia 2017 r.

07.11.2017
W ramach europejskiego projektu Safer Internet zapraszamy nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów, psychologów, pedagogów szkolnych i pracowników innych placówek oświatowo-wychowawczych pracujących z dziećmi w wieku 6-15 lat do wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach wprowadzających w problematykę zagrożeń wobec dzieci i młodzieży w internecie.

Czas trwania: 9.00 – 15.00

Miejsce szkolenia: Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi, ul. Wólczańska 202, sala 220

Cel szkolenia: wprowadzenie w problematykę zagrożeń wobec dzieci i młodzieży w internecie oraz podniesienie kompetencji w zakresie reagowania na niebezpieczne sytuacje doświadczane przez dzieci i młodzież online oraz profilaktyki zagrożeń internetowych.

Podczas szkolenia zostaną omówione treści dotyczące zagrożeń wobec dzieci i młodzieży w internecie, w tym m.in.: uwodzenie w sieci, cyberprzemoc, seksting czy nadużywanie internetu.
Uczestnicy szkolenia dowiedzą się również jak reagować na niebezpieczne sytuacje doświadczane przez dzieci i młodzież online oraz w jaki sposób wdrażać profilaktykę zagrożeń internetowych.

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń (imię i nazwisko, nazwa placówki) na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 30 listopada 2017 r.

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.