logo fdds

   platforma edukacyjna dla profesjonalistów

    na temat ochrony dzieci i młodzieży przed przemocą

przejdz do tresci


Ulotka
Adresaci: dzieci składające zeznania w Przyjaznym Pokoju Przesłuchań, rodzice/opiekunowie, profesjonaliści przygotowujący dzieci do udziału w procedurach karnych
Ulotka zawierająca podstawowe informacje na temat przesłuchania dzieci i młodzieży w Przyjaznym Pokoju Przesłuchań.

Poradnik
Adresaci:
nastolatkowie składający zeznania w Przyjaznym Pokoju Przesłuchań, rodzice/opiekunowie, profesjonaliści przygotowujący dzieci do udziału w procedurach karnych
Poradnik skierowany jest do nastolatków, które będą składać zeznania w procesie karnym w Przyjaznym Pokoju Przesłuchań. Opracowanie przegotowuje nastolatków do udziału w przesłuchaniu prowadzonym w trybie art. 185a i 185b kpk.  Z poradnika nastolatkowie dowiedzą się min. na czym polega zadanie świadka, jakie prawa i obowiązki posiada świadek, jak poradzić sobie z trudnymi emocjami związanymi z byciem świadkiem. Ponadto w poradniku opisano jak wygląda Przyjazny Pokój Przesłuchań Dzieci, co się w nim dzieje i kogo można w nim spotkać będąc świadkiem.

Broszura
Adresaci:
młodzież
Przewodnik przeznaczony dla użytkowników serwisu społecznościowego Facebook, dotyczący podstawowych zasad zachowania prywatności i wykorzystywanych w tym celu ustawień.

Broszura
Adresaci: uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych
Magazyn dla młodzieży na temat pozytywnego wykorzystania nowych technologii oraz bezpieczeństwa online. W tym numerze m.in. o programowaniu, tworzeniu gier, wykorzystywaniu internetu do pozytywnych działań, prywatności online, tworzeniu materiałów na You Tube’a.

Magazyn
Adresaci:
uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych
Koszt: zamawiający pokrywa jedynie koszty wysyłki
Magazyn dla młodzieży na temat pozytywnego wykorzystania nowych technologii oraz bezpieczeństwa online. W tym numerze m.in. o wpadkach youtuberów, postach z post-prawdą, challenges - wyzwaniach w sieci.

Ulotka
Adresaci:
młodzież
Porady dotyczące zasad zachowania prywatności w portalach społecznościowych.

Film
Adresaci:
uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych
Materiał filmowy wykorzystywany w trakcie realizacji zajęć "Dowód miłości",  dotyczący konsekwencji podejmowania ryzykownych kontaktów seksualnych.

Film
Adresaci: uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych
Materiał filmowy wykorzystywany w trakcie realizacji zajęć "Handel dziećmi", dotyczących procederu komercyjnego wykorzystywania seksualnego.

Film
Adresaci:
uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych
Materiał filmowy wykorzystywany w trakcie realizacji zajęć "Seksting" – jednej z form niebezpiecznych kontaktów seksualnych. 

Broszura
Adresaci:
rodzice, młodzież
Broszura poświęcona ochronie prywatności w sieci, koncentrująca się na publikacji zdjęć w serwisach społecznościowych.