logo fdds

   platforma edukacyjna dla profesjonalistów

    na temat ochrony dzieci i młodzieży przed przemocą

przejdz do tresci


Ulotka
Adresaci: dzieci składające zeznania w Przyjaznym Pokoju Przesłuchań, rodzice/opiekunowie, profesjonaliści przygotowujący dzieci do udziału w procedurach karnych
Ulotka zawierająca podstawowe informacje na temat przesłuchania dzieci i młodzieży w Przyjaznym Pokoju Przesłuchań.

Poradnik
Adresaci:
nastolatkowie składający zeznania w Przyjaznym Pokoju Przesłuchań, rodzice/opiekunowie, profesjonaliści przygotowujący dzieci do udziału w procedurach karnych
Poradnik skierowany jest do nastolatków, które będą składać zeznania w procesie karnym w Przyjaznym Pokoju Przesłuchań. Opracowanie przegotowuje nastolatków do udziału w przesłuchaniu prowadzonym w trybie art. 185a i 185b kpk.  Z poradnika nastolatkowie dowiedzą się min. na czym polega zadanie świadka, jakie prawa i obowiązki posiada świadek, jak poradzić sobie z trudnymi emocjami związanymi z byciem świadkiem. Ponadto w poradniku opisano jak wygląda Przyjazny Pokój Przesłuchań Dzieci, co się w nim dzieje i kogo można w nim spotkać będąc świadkiem.

Broszura
Adresaci:
młodzież
Przewodnik przeznaczony dla użytkowników serwisu społecznościowego Facebook, dotyczący podstawowych zasad zachowania prywatności i wykorzystywanych w tym celu ustawień.

Broszura
Adresaci: uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych
Magazyn dla młodzieży na temat pozytywnego wykorzystania nowych technologii oraz bezpieczeństwa online. W tym numerze m.in. o programowaniu, tworzeniu gier, wykorzystywaniu internetu do pozytywnych działań, prywatności online, tworzeniu materiałów na You Tube’a.

Magazyn
Adresaci:
uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych
Koszt: zamawiający pokrywa jedynie koszty wysyłki
Magazyn dla młodzieży na temat pozytywnego wykorzystania nowych technologii oraz bezpieczeństwa online. W tym numerze m.in. o wpadkach youtuberów, postach z post-prawdą, challenges - wyzwaniach w sieci.

Adresaci: uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych.
Magazyn dla młodzieży na temat pozytywnego wykorzystania nowych technologii oraz bezpieczeństwa online. W tym numerze m.in. o storytellingu – czym jest i jak może ci pomóc, o tym jak inicjatywy podejmowane w internecie mogą wpływać pozytywnie na środowisko, jak reagować na hejt i o dobrej komunikacji, która umożliwia wzajemne zrozumienie i poprawia kontakty z innymi.

Ulotka
Adresaci:
młodzież
Porady dotyczące zasad zachowania prywatności w portalach społecznościowych.

Film
Adresaci:
uczniowie szkół gimnazjalnych
Materiał filmowy wykorzystywany w trakcie zajęć "Zamiast hejtu", poświęcony problemowi obrażania w sieci.

Film
Adresaci:
uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych
Materiał filmowy wykorzystywany w trakcie realizacji zajęć "Dowód miłości",  dotyczący konsekwencji podejmowania ryzykownych kontaktów seksualnych.

Film
Adresaci: uczniowie gimnazjów
Materiał filmowy wykorzystywany w trakcie realizacji zajęć "Dzień z życia", poświęcony problemowi nadużywania internetu.